HİZMETLERİMİZ

Çocuk ve Ergen Terapisi

Çocukluk ve ergenlik döneminde yaşanılan sosyal problemler, aile içi sorunlar, travmatik olaylar ve psikolojik rahatsızlıklar gibi bir çok alanın yaş gelişimine uygun terapi yöntemi belirlenerek  düzenli seans takibi içinde tedavisinin sağlanmasıdır.

 Aile Danışmanlığı

Aile içi yaşanılan problemler, anne-babanın davranış şekilleri, kişisel ve ya kişiler arası yaşanan problemler tüm aileyi etkilemektedir. Aile danışmanlığında bu problemlerin belirlenmesi ve çözüm yollarının oluşturulması sağlanmaktadır.

Ebeveyn Eğitimleri

Çocuk ve ergen gelişim sürecinde bireysel danışmanlık kadar aile tutum ve davranışları da oldukça önemlidir. Doğru tutum ve davranış şekilleri ile bir çok problemin ortadan kalktığı görülmektedir. Ebeveyn eğitimlerinde çocukluk ve ergenlik döneminde yaşanılan problemler ve çözümleri, anne-baba tutumları, aile içi etkili iletişim şekilleri konuşulmaktadır.


 Oyun Terapisi

Çocuğun yaşantısında oyun çok önemlidir. Oyun aracılığı ile duygularını, düşüncelerini ve deneyimlerini aktarabilir. Oyun terapisi oyun ve oyuncakları kullanarak çocukların deneyimlerini ve duygularını aktarmasını sağlar. Çeşitli oyun materyalleri ile zor deneyimler ve problem yaşanılan alanlar yeniden canlandırılır ve terapist ile birlikte bu zor durumların üzerinde çalışma fırsatı bulunur.

 Çocuk Gelişim Takibi

Çocuklar zihinsel ve fiziksel gelişimlerini 0-6 yaş arasında tamamlarlar. Bu dönemde dil-bilişsel, ince motor, kaba motor, sosyal beceri ve öz bakım alanlarında gelişme gösterirler. Çocuk Gelişim Takibi içerisinde bu alanların takibinin yapılması, gerekli alanlarla yaş gelişimine uygun desteğin verilmesi sağlanmaktadır.

 Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri


Oyun Terapisinin Yardımcı Olacağı Alanlar

o Anksiyete/ Endişe

o Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)

o Impulsivite/Dürtüsellik

o Sosyal Fobi/İçe Kapanıklılık

o Depresyon

o Güven Problemi

o Somatik Ağrılar

o Travma Sonrası Stres Bozukluğu

o Boşanma

o Travmatik Olaylar


Gelişimsel Testler

o Good Enough Bir İnsan Çiz Testi

o Bender Gestalt Görsel Motor Testi

o Pea Body Resim-Kelime Testi

o Ankara Gelişim Envanteri Testi (AGTE)

o Denver Gelişim Tarama Testi

o Frostig Görsel Algı Testi

o Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

o WISC-R Zeka Testi

o Beirer Çocuk ve Yetişkin Cümle Tamamlama Testi

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı
tüp mide, mide küçültme ameliyatı
En güzel cami halısı burda.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.