HİZMETLERİMİZ

Çocuk ve Ergen Terapisi

Çocukluk ve ergenlik döneminde yaşanılan sosyal problemler, aile içi sorunlar, travmatik olaylar ve psikolojik rahatsızlıklar gibi bir çok alanın yaş gelişimine uygun terapi yöntemi belirlenerek  düzenli seans takibi içinde tedavisinin sağlanmasıdır.

 Aile Danışmanlığı

Aile içi yaşanılan problemler, anne-babanın davranış şekilleri, kişisel ve ya kişiler arası yaşanan problemler tüm aileyi etkilemektedir. Aile danışmanlığında bu problemlerin belirlenmesi ve çözüm yollarının oluşturulması sağlanmaktadır.

Ebeveyn Eğitimleri

Çocuk ve ergen gelişim sürecinde bireysel danışmanlık kadar aile tutum ve davranışları da oldukça önemlidir. Doğru tutum ve davranış şekilleri ile bir çok problemin ortadan kalktığı görülmektedir. Ebeveyn eğitimlerinde çocukluk ve ergenlik döneminde yaşanılan problemler ve çözümleri, anne-baba tutumları, aile içi etkili iletişim şekilleri konuşulmaktadır.

Uyku Danışmanlığı


 Oyun Terapisi

Çocuğun yaşantısında oyun çok önemlidir. Oyun aracılığı ile duygularını, düşüncelerini ve deneyimlerini aktarabilir. Oyun terapisi oyun ve oyuncakları kullanarak çocukların deneyimlerini ve duygularını aktarmasını sağlar. Çeşitli oyun materyalleri ile zor deneyimler ve problem yaşanılan alanlar yeniden canlandırılır ve terapist ile birlikte bu zor durumların üzerinde çalışma fırsatı bulunur.

 Çocuk Gelişim Takibi

Çocuklar zihinsel ve fiziksel gelişimlerini 0-6 yaş arasında tamamlarlar. Bu dönemde dil-bilişsel, ince motor, kaba motor, sosyal beceri ve öz bakım alanlarında gelişme gösterirler. Çocuk Gelişim Takibi içerisinde bu alanların takibinin yapılması, gerekli alanlarla yaş gelişimine uygun desteğin verilmesi sağlanmaktadır.

 Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri


Oyun Terapisinin Yardımcı Olacağı Alanlar

o Anksiyete/ Endişe

o Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)

o Impulsivite/Dürtüsellik

o Sosyal Fobi/İçe Kapanıklılık

o Depresyon

o Güven Problemi

o Somatik Ağrılar

o Travma Sonrası Stres Bozukluğu

o Boşanma

o Travmatik Olaylar


Gelişimsel Testler

o Good Enough Bir İnsan Çiz Testi

o Bender Gestalt Görsel Motor Testi

o Pea Body Resim-Kelime Testi

o Ankara Gelişim Envanteri Testi (AGTE)

o Denver Gelişim Tarama Testi

o Frostig Görsel Algı Testi

o Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

o WISC-R Zeka Testi

o Beirer Çocuk ve Yetişkin Cümle Tamamlama Testi